VGTU KIF pirmakursių stovykla – „Aukštadwarts‘17“

2017-08-28

Pirmakursių stovyklose pagrindinę taisyklę mintinai išmoksta kiekvienas fux‘as: „Kas įvyksta Aukštadvaryje, lieka Aukštadvaryje.“ Galbūt šįkart šiek tiek paatvirausime ir papasakosime, ką mūsų pirmakursiai veikia per tas dvi, tikėtina, gyvenimą keičiančias, fiziškai ir morališkai varginančias, iššūkių pilnas vasaros dienas.

IMG_0274Šiemet stovyklos valdžią mūsų fakultetas perėmė iš Antano Gustaičio aviacijos instituto bei Aplinkos inžinerijos Studentų atstovybių rankų. Kaip ir kaskart, vieni pirmakursiai kitus „varė“ iš stovyklos sutartomis skanduotėmis, negailėdami savo balso stygų, atiduodami visą savo energiją. Galbūt, jei būtų žinoję, kas jų dar laukia, KIF fux‘ai nebūtų buvę tokie entuziastingi ir būtų pataupę jėgas.

Pirmoji diena buvo skirta pažinti vienas kitą, suartėti, atrasti savo bendravardžius arba grupiokus, todėl visi žaidė daug įvairių susipažinimo žaidimų. Bet ,matyt, geriausiai pirmakursiai vieni kitus pažino, kaip ir buvo galima tikėtis, už pietų stalo. Vakare laukė kiekvieno būrio pasirodymas, atspindintis jų „Hogwarts/Auštadwarts“ dvasią. Pirmakursiai savo jėgomis sukūrė nuostabų renginį, kurio metu visi pagaliau pajuto tikrai magišką stovyklos atmosferą. Stebuklai tęsėsi toliau: naktį, kuomet stovyklos vadovai pirmakursiams surengė naktinį žygį t.y. orientacines varžybas stovyklavietės teritorijoje, kurios buvo kupinos įvairiausių komandinių užduočių, visas būrys fux‘ų buvo „pakrikštyti“ Skrebio ežere. Po tokių mistiškų apeigų beliko tik pamiegoti keletą valandų ir ruoštis naujai, pilnai nuotykių dienai.

IMG_0150Antroji diena, nors ir buvusi lietinga, nestokojo ir daug linksmų akimirkų. Po sočių pusryčių pirmakursiai rinkosi klausytis VGTU ESN atstovų Dovilės Pundziūtės ir Andžėj Sakson, VGTU SA prezidento Mato Povilausko, VGTU KIF prodekanių Angelės Tamulevičiūtės bei Viktorijos Žilinskaitės-Vytienės paskaitų, po kurių mažesnėse grupelėse galėjo pasikalbėti ir su stovyklos vadovais apie tai, kas jų laukia studijų metais, ko galima tikėtis iš kiekvienos studijų programos. Savo studijų pasirinkimu abejoję fux‘ai, matyt, nusiramino, o laukusieji naujų mokslo metų – ėmė dar labiau nekantrauti. Dienai įpusėjus, lietuviškos vasaros orui visai įsisiautėjus, gal ir neturėdami didelio noro, bet pirmakursiams teko žengti laukan ir išsiskirsčius komandomis, lakstyti po stovyklos teritoriją, įvairiuose punktuose atlikinėti komandines užduotis. Visos estafetės buvo skirtos fux‘ams patiems pažinti save, atsikratyti nereikalingų kompleksų ar minčių, dar geriau susidraugauti vieni su kitais, pasiruošti socializacijos vakarui. Šviesoms užgesus, pasigirdus pirmiems muzikos garsams, visa stovyklos komanda vieni kitiems ratu tarė gražius padėkos žodžius, pasitiko vakaro svečius, vadovai apdovanojo entuziastingiausius žaidimų dalyvius – atmosferoje tvyrojo magija.

Nors stovyklos metu lietaus buvo daugiau nei norėtųsi, o kuprinėse voliojosi jau visai peršlapę rūbai, visi studentai sugebėjo išlaikyti užsidegimą ir pozityvią energiją. Visi savo indėliu padėjo kurti stovyklos mikroklimatą, vieni kitus palaikė, skatino ir, visų svarbiausia, suartėjo kaip tikra komanda. Be abejonės šios dvi dienos neapleis nei pirmakursių, nei stovyklos vadovų minčių, iš šio kartu praleisto laiko kiekvienas išmoks vis kitą pamoką, atras skirtingą prasmę.

IMG_0300Pasimokyti reikėtų iš pirmoje J.K.Rowllings bestselerių kolekcijos knygoje „Haris Poteris ir išminties akmuo“ miško sargo Hagrido tartų žodžių: „Nebijok, Hari. Visko išmoksi pakankamai greitai. Visi Hogwarts‘e pradeda nuo pradžių, tau nieko nenutiks. Tiesiog būk savimi“. To ir linkime VGTU KIF pirmakursiams – likti savimi, bet tobulėti ir stengtis. Nauji mokslo metai atneš permainų, naujovių, kurios gali bauginti, tačiau tvirtai žinant, kas esi, visus sunkumus ir iššūkius galima pasitikti išskėstomis rankomis ir pilnai pasinerti į įdomiausią gyvenimo etapą – studentišką gyvenimą.

 

Daugiau nuotraukų rasite ČIA.

Straipsnio autorės: Martyna Ulevičiūtė ir Kotryna Budrytė

Nuotraukos: Vilius Grigaliūnas ir Kasparas Stulpinas

Rašyti komentarą